Helder Helmond stelt vragen over het feit dat de Cacaofabriek in Helmond is op zoek naar een nieuwe horeca-uitbater. Het echtpaar Frans en Daniëlle Jordans moesten namelijk afhaken door de stress. Het stel had een tijdelijk contract tot eind december 2022. Het vertrek komt niet als een verrassing, gezien de voorgeschiedenis waarbij de beherende stichting de horeca in eigen hand nam. Het bestuur is onbereikbaar voor commentaar, maar cultuurwethouder Marita van Lierop laat weten dat het uitbaten van de horeca de verantwoordelijkheid van het bestuur is.
Ten eerste willen we weten waarom we niet eerder zijn geïnformeerd over het vertrek van de horeca aangezien dit al enige tijd bekend is. Ook vragen we ons af tot hoever de verantwoordelijkheid van het bestuur van de Cacaofabriek reikt. Is de stress bij de horeca veroorzaakt door slechte communicatie? En is de sfeer in zijn geheel verbeterd sinds de verzelfstandiging?
Om de Cacaofabriek op de been te houden, stelt onze Van de Werff voor om wat principes te laten varen. Zo zou bijvoorbeeld geld gegenereerd kunnen worden door personeelsfeesten te organiseren in de grote zaal.
Om erachter te komen hoe de situatie in de Cacaofabriek er werkelijk voorstaat, pleit ik voor een grondig onderzoek naar de sfeer, communicatie en samenwerking van alle betrokken partijen.
DE LENING
Daarnaast is er nog steeds een lening van €300.000 die nog niet is terugbetaald. Als dit niet gebeurt, gaat dit af van de subsidiepot. Volgens Helder Helmond is dit oneerlijk dat anderen moeten boeten voor de omissies van de cacaofabriek.
Om erachter te komen hoe de situatie in de Cacaofabriek er werkelijk voorstaat, pleiten we voor een grondig onderzoek naar de sfeer, communicatie en samenwerking van alle betrokken partijen. Uiteindelijk moet de Cacaofabriek geld genereren om de broek op te houden.
ALLE VRAGEN OP EEN RIJTJE
Waarom moeten we dit in de krant lezen. Dit is al langer bekend. Waarom zijn we niet door U geïnformeerd?
De wethouder zegt in dit artikel dat dit alles de verantwoording van het bestuur van de cacaofabriek is. Is dit wel zo? We zitten er met €300.000 in door een lening, we hebben mediation gehad onder Harijgens, er zijn vergaderingen geweest met de huurders. Het hele voortraject is onder de auspicien van de gemeente gebeurd. Tot hoever strekt onze “echte” verantwoordelijkheid als raad en college?
Wordt door deze opmerking het bestuur van de cacaofabriek niet verantwoordelijk gemaakt voor de stress van de horeca?
Is een deel van de stress bij de horeca veroorzaakt door slechte communicatie of relaties?
Is de sfeer in zijn geheel verbeterd in de cacaofabriek sinds de nieuwe situatie met de verzelfstandiging? Ons bereiken verontrustende geluiden.
Bent U het met me eens dat een horeca afhankelijk van het cultuurgedeelte nooit genoeg omzet kan genereren?
Als men de geleende €300.000 niet terug kan betalen, gaat dit af van de subsidiepot. Is dit niet oneerlijk of gaat dit van de subsidie van de cacaofabriek af? Anders boeten anderen voor de omissies van de cacaofabriek.
Bent U het met me eens dat de de financiële situatie steeds meer verslechterd?
Vindt U niet dat het hoog tijd wordt voor een grondig onderzoek naar de sfeer, communicatie, samenwerking van alle geledingen in de Cacacaofabriek en zelfs het Speelhuis?
Bent U het met ons eens dat de cacaofabriek geld moet genereren om zelf de broek op te houden?
Bent U het met ons eens dat men daarom wat principes moet laten varen zodat er geld wordt gegenereerd, bijv. door personeelsfeesten in de grote zaal?